• Polski
  • Deutsch
  • English

©Photographee.eu_shutterstock

 

Łużyce leżą w centrum Europy i czekają na Ciebie! Region ten graniczy z takimi metropoliami jak Berlin, Drezno i Lipsk. Europejskie aglomeracje takie jak Poznań, Wrocław i Praga są praktycznie o rzut beretem. Dzięki ważnym autostradom, licznym drogom federalnym i krajowym oraz międzynarodowym lotniskom w Berlinie, Dreźnie, Lipsku, Wrocławiu i Pradze, region ten jest bardzo szybko osiągalny.

Na  Łużycach znajdziesz świetnych pracodawców, dobre zarobki i niskie koszty utrzymania. Krótko mówiac, region ten jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie kariery!

Do najbardziej poszukiwanych zawodów wzgl. branż należą:

  • Inżynierowie i specjaliści informatycy
  • Eksperci w branży medycznej (personel opiekuńczy, lekarze specjaliści)
  • Rzemiosło i budownictwo
  • Hotelarstwo i gastronomia
  • Handel i usługi

Koszty utrzymania na Łużycach są niskie w europejskim porównaniu. Czynsze należą do najniższych w Europie Zachodniej. Pokój w 3-pokojowym mieszkaniu, z wyposażoną kuchnią i umeblowanym wspólnym pokojem jest możliwy już od 150,- € /mies.
Równocześnie Łużyce, z ich różnorodnym krajobrazem, jeziorami i górami, dobrze rozbudowaną infrastrukturą dróg wodnych oraz licznymi atrakcjami kulturalnymi, zapewnią Ci dobrą jakość życia. Dzięki szybkiej dostępnoci metropolii Berlin in Drezno również życie towarzyskie i nocne nie zna ograniczeń!

 

„Swoją przygodę z krajem sąsiada rozpoczęłam we wschodniej Brandenburgii, idąc na studia ekonomiczne. Aktualnie mieszkam i pracuję na wschodzie Saksonii. Bardzo się cieszę, że osiedliłam się niedaleko polsko-niemieckiej granicy! Są tutaj przemili ludzie, dookoła jest pełno zieleni, a praca jest dobrze płatna i oferuje możliwości rozwoju. I przede wszystkim – bliskość Polski! W każdym momencie mogę odwiedzić swoich bliskich, czy zrobić zakupy w ulubionym markecie. Wysiłek związany z nauką języka niemieckiego i studiowania w Niemczech definitywnie się opłacił!”

-Joanna Pryka, 28