• Polski
  • Deutsch
  • English

©Roman Samborskyi_shutterstock

 

Brandenburgische Technische Universität (BTU) Cottbus-Senftenberg (Brandenburski Uniwersytet Techniczny Cottbus-Senftenberg

IKMZ / BTU Cottbus-Senftenberg

BTU Cottbus-Senftenberg wita serdecznie kandydatów z calego świata. Zagraniczni studenci przyjeżdzają tu z ponad 111 krajów i stanowią 25% calej społeczności studenckiej. W sumie na BTU studiuje ok. 8000 osób. Co roku wielu kandydatów decyduje się na BTU Cottbus-Senftenberg, zu uwagi na atrakcyjną ofertę akademicką, świetne wyposażenie, bardzo dobrą opiekę i ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego w Cottbus i regionie.

Kierunki studiów〉

Osoba do kontaktu:

Janine Wehstedt

International Relations Office

Telefon +49355/692409

janine.wehrstedt@b-tu.de

 

Hochschule Zittau/ Görlitz (Wyższa Szkoła Zittau-Görlitz)

Aufnahme im Auftrag der HSZIGR

„Studia bez granic“. Niewiele jest lepszych miejsc do urzeczywistnienia tego motta, jak miasta Zittau i Görlitz. Położona w zjawiskowych krajobrazach na styku trzech państw: Niemcy, Czechy i Polska, czeka na studentów wyśmienita instytucja edukacyjna pierwszej klasy. Brak opłat za studia, niskie koszty utrzymania, rodzinna atmosfera, intensywna opieka. Nowoczesne laboratoria i sale wykładowe oferują ponadto doskonałe warunki do studiów.

Kierunki studiów〉

Osoba do kontaktu:

Evelyn Suliman
koordynatorka ds. studentów zagranicznych
Tel: 03583 612-4445
e.suliman@hszg.de

 

Berufsakademie Bautzen (Akademia Zawodowa Bautzen)

Berufsakademie Bautzen

Akademia zawodowa oferuje kombinację ze studiów akademickich i praktycznej nauki zawodu (studia dualne) z możliwością szybkiego startu kariery. Sześć kierunków studiów skupia się na gospodarce i technice. Umowa o podjęciu nauki zawodu z konkretnym przedsiębiorstwem gwarantuje wynagrodzenie w trakcie trwania studiów. Zamiast ferii semestralnych jest urlop roczny. Nie ma opłat za studia. Poprzez ścisłe powiązanie z partnerem praktycznym, istnieją z reguly bardzo dobre szanse na podjęcie tam pracy po ukończeniu studiów.

Kierunki studiów〉

Osoba do kontaktu:

Kerstin Emmerich
Kierowniczka administracyjna Bautzen
Telefon: +49 3591/ 353 – 102
emmerich@ba-bautzen.de