• Polski
  • Deutsch
  • English

Wraz z Brandenburgische Technische Universität Cottbus-Senftenberg〉 (Brandenburskim Uniwersytetem Technicznym), Hochschule Zittau/Görlitz〉 (Wyższą Szkołą Zittau-Görlitz) oraz BA Bautzen〉 (Akademią Zawodową Bautzen), Łużyce dysponują trzema ośrodkami akademickimi z atrakcyjną ofertą akademicką, przy czym najbardziej popularnymi kierunkami sa nauki inżynieryjne, jak również prawo, ekonomia i nauki społeczne. Łużyce są ośrodkiem akademickim i naukowym pierwszej klasy, o orientacji miedzynarodowej i przyszłościowej. Informacje dot. uznania Twoich świadectw szkolnych lub Twoich dotychczasowych osiągnięć na polskiej uczelni znajdziesz tutaj〉

 

W łużyckich szkołach wyższych i na uniwersytetach uiszczasz opłatę semestralną w wys. ok. 260,00 € (BTU) wzgl. 80,00 € (HS Zittau/Görlitz). W jej ramach możesz poten m.in. za darmo korzystać z kolei i autobusów.

Łużyce są jednym z najtańszych ośrodków akademickich w całych Niemczech! Zarówno mieszkanie jak i pokój w akademiku znajdziesz tutaj łatwo i szybko, i to po niskich cenach.

 

Pomoc i informacje otrzymasz na uczelniach

BTU〉

Zittau〉

Studentenwerk Cottbus〉

Studentenwerk (Zittau)〉